»Njihove pokojnine bodo med 5 in 34 odstotki nižje, kot bi bile pri upokojevanju po starem.«
»Glede na to, da je 59 odstotkov starejših od 50 let, ki so prijavljeni na zavodu za zaposlovanje, dolgotrajno brezposelnih, je jasno, da si ti po prenehanju pogodbe o zaposlitvi socialne varnosti v obliki polne ali od 29,5 odstotka pokojninske osnove večje pokojnine ne bodo mogli zagotoviti.«
»Izrazil se bo v daljši delovni dobi, višjem odmernem odstotku in nižjih pokojninah.«
»Kako premostiti inflacijo pri upokojencih z zelo nizkimi pokojninami?«
»Danes jim vlada brez draginjskih dodatkov ob 10-odstotni inflaciji pokojnine dviga za zgolj dobrih 5 odstotkov, kar bo zaostanke oziroma krivico poglobilo.«
»Vlada je ta ukrep sprejela, ker so se razmere na trgu dela začele poslabševati. In vlada je s tem želela povečati zaposljivost starejših oseb, na drugi strani pa je želela povečati zaposljivost oziroma da bi v zaposlenost, na trg dela kot aktivni delavci, prišli mladi in vse druge kategorije, ki so v času epidemije izgubile delovna meta.«
»Cene dobrin naraščajo, mnogi so ostali brez zaposlitve ali pa imajo nižje prihodke. Številne družine in tudi starejši z nizkimi pokojninami so v hudi stiski.«
»Nastavitev kakovosti zajema je bila 40 odstotkov, znižali smo jo na 25 odstotkov, kar je spodnja sprejemljiva meja. Ob tem pojasnjujemo, da se povprečni prstni odtis lahko zajame s kakovostjo od 50 do 60 odstotkov. Zajem prstnih odtisov je bil z usmeritvijo po sprejemu vlog z nižjim odstotkom kakovosti rešen že v ponedeljek do 11. ure.«
»Če bi takrat zavajajoče obljube o predčasni izredni uskladitvi pokojnin tudi držale, bi bile pokojnine lani z redno uskladitvijo višje za 9,7, ne zgolj za 5,2 odstotka.«
»Vemo, da ima večina upokojencev nizke pokojnine in da bi si želeli kdaj na grad.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju